micrometr

Як роздати інтернет через Wi-Fi?

Перетворити комп'ютер або ноутбук за допомогою Wi-Fi-адаптера в точку доступу для інших бездротових пристроїв дуже легко. Дивно, що про таку чудову можливість знає не так багато людей навіть серед просунутих користувачів.    Для реалізації нам знадобиться Wi-Fi-адаптер, драйвери якого підтримують роботу в такому режимі. В принципі, практично всі сучасні бездротові модулі, вбудовані або зовнішні, мають таку можливість. Більше того, підтримка Virtual Wi-Fi є одним з обов'язкових умов для потрапляння адаптера в список сертифікованих сумісних пристроїв для Windows 7. Для того щоб створити точку доступу, досить запустити консоль (командний рядок) від імені адміністратора і виконати одну-єдину команду:  

 netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "SoftAP Tst" key = "Yourpassword" keyUsage = persistent
  Природно, в параметрі ssid треба вказати назву точки доступу, а в key задати пароль для доступу до мережі. Надалі таким же чином можна змінювати параметри AP. Після виконання команди ОС встановить потрібний драйвер і в списку бездротових адаптерів з'явиться потрібний нам Virtual Wi-Fi. Для видалення адаптера потрібно вказати в команді mode = disallow і опустити всі інші параметри.  
  Тепер можна запустити точку командою:  
netsh wlan start hostednetwork
  Для припинення роботи логічним чином змінюємо в команді параметр start на stop. При старті SoftAP автоматично запуститься вбудований DHCP-сервер. Щоб «розшарити» підключення до Інтернету для користувачів щойно створеної бездротової мережі, треба перейти на вкладку «Загальний доступ» у властивостях того мережевого інтерфейсу, який якраз має вихід в Мережу. Там необхідно включити дозвіл на загальний доступ до Мережі та вибрати наш віртуальний адаптер в режимі SoftAP.  
Для спрощення роботи з програмною точкою доступу можна порадити дві програми: VirtualRouter і Connectify.

Коментарі читачів

 1. Отлично. Теперь и комп и ноут у меня в сети. Спасибо.

 2. податкова:

  а якщо я не хочу щоб у мене стояв пароль то що стерти yuorpasswor чи стерти його з лапками
  і ще одне підключаюсь але вибиває сбій DNS статистичну адресу прописав не помагає

 3. Павло:

  В мене проблема при включенны дозволу на загальний доступ до Мережі та виборі віртуального адаптеру в мене вибиває помилку «Ошибка при разрешении общего доступа к подключению к Интернету»

 4. юліан:

  в мене проблема! ніякий драйвер не завантажився!!!

 5. Сергей:

  отличное руководство, автору респект, два моих ксперии сейчас подключены к инету через д-линк dwa125
  благодарю Вас!

 6. Марян:

  да да да всьо отлично, но как создать на windows XP SP3???? подскажите пожалста!!!!

 7. Алекспндр:

  Почему-то не получилось, подключение создается, но без доступа к интернету, а в свойствах общего доступа нет того адаптера которое указано на рисунке

Залиште коментар!

Підтримайте
проект!

Гроші будуть використані для
розвитку проекту.

banner