micrometr

Як прискорити Windows XP.(24 поради)

g203262_u53547_bill_gates_3

Мета нижчеописаних порад позбавити встановлену Windows XP Pro абсолютно непотрібних для домашнього користування прикрас і прискорити в цілому роботу системи. Ці 24 поради, тільки частина того, що можна зробити по оптимізації і прискоренню Windows XP. Нагадую, що міняючи різні опції і параметри без розуміння того, на що і як вони можуть вплинути, дуже просто все зіпсувати. Тому перш за все потрібно поклопотатися про свою безпеку, благо, Windows XP має в своєму розпорядженні всі засоби для резервного копіювання: Backup, System Restore, ASR.

 • 1. Повертаємо класичний стиль меню "Пуск".
  Клацаємо правою кнопкою миші по таскбару, "Властивості", вкладка "Меню "Пуск", вибираємо "Класичне меню "Пуск", тиснемо "ОК".
 • 2. Прибираємо ефекти оформлення.
  Клацання правою кнопкою миші по порожньому місці екрану, пункт меню "Властивості", вкладка "Оформлення". Вибираємо "Класичний стиль" вікон і кнопок. Натискаємо кнопку "Ефекти". Знімаємо всі галки, окрім останньої.
 • 3. Вмикаємо відображення прихованих і ситстемних файлів і тек.
  У "Панелі управління" вибираємо "Властивості теки". У вікні, що відкрилося, вибираємо "Використовувати звичайні теки "Windows" - це позбавить нас від зайвих прикрас, які уповільнюють процес навігації. Переходимо у вкладку "Вигляд". Ставимо галочку в пункті "Не кешувати ескізи" - інакше при прогляданні тек з графічними файлами Windows засмічуватиме її мініатюрними копіями картинок, галочка в пункті "Відображати "Панель управління" в теці "Мій комп'ютер"; прибираємо галочки в пунктах "Пам'ятати параметри відображення кожної теки" (опціонально) і "Приховувати захищені системні файли"; вибираємо опцію "Показувати приховані файли і теки".
 • 4. Прибираємо візуальні ефекти.
  У "Панелі управління" вибираємо "Система". У вкладці "Додатково" в рамці "Швидкодію" клацаємо на кнопку "Параметри". У вікні, що відкрилося, вибираємо пункт "Візуальні ефекти" і прибираємо всі галочки.
 • 5. Відключаємо звіти про помилки.
  Викликаємо "Властивості системи" і на вкладці "Додатково" - "Звіт про помилки", вибираємо "Відключити звіт про помилки".
 • 6. Видаляємо Windows Messenger.
  Кожного разу при завантаженні системи Messenger теж стартує, уповільнює при цьому процес завантаження, пожирає системні ресурси. У командному рядку Пуск - "Виконати" надрукувати наступне: «Rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%INFmsmsgs.inf,BLC.Remove» і натиснути «OK». Після перезавантаження Windows Messenger буде видалений.
 • 7. Встановлюємо оптимальне значення файлу підкачки.
  "Властивості системи" - "Додатково" - "Швидкодія" - "Додатково" -"Виртуальная пам'ять" - "Змінити". Початковий розмір і максимальний рекомендується ставити однаковим. Для звичайної роботи достатньо наявний об'єм пам'яті помножити на 1,5. Для ігор пам'яті потрібний в два, два з половиною рази більше.
 • 8. Зменшуємо час затримки перед розкриттям вкладених меню.
  Пуск - "Виконати" надрукувати "regedit". У реєстрі знаходимо Hkey_current_usercontrol Paneldesktop. Параметр Menushowdelay міняємо з 400 до 0.   9. Видаляємо непотрібні програми з автозавантаження.
  Пуск - "Виконати" набираємо "msconfig". Вкладка "Автозавантаження" - зніміть галочок біля тих програм, які вам не потрібні.
 • 10. Очищаємо теку "prefetch" - C:windowsprefetch.
  У цій теці знаходяться посилання на застосування, що запускаються, і програми. Частина посилань вже не використовується або використовується рідко, але при завантаженні система перевіряє наявність посилань в цій теці. З часом кількість посилань в цієї теки збільшується на стільки, що система вимагає більше часу на перевірку. Очищення цієї теки прискорить швидкодію вашої системи. Не рекомендується після очищення теки робити перезавантаження системи. Це погіршить швидкодію.
 • 11. Відключаємо індексування.
  Відкриваєте «Мій комп'ютер», клікаєте правою клавішею миші на іконці жорсткого диска і вибираєте «Властивості». У вікні, що відкрилося, знімаєте галочку «Доволити індексування диску для швидкого пошуку». Після натиснення кнопок «Застосувати» або «ОК» з'явиться нове вікно, в якому вам буде поставлено питання, чи застосувати вибрані атрибути тільки до поточного диска або і до вкладених файлів і тек теж. В результаті система працюватиме трохи швидше. Застосовно тільки для дисків з файловою системою NTFS.
 • 12. Файли архівів - не теки.
  Windows XP вважає файли "Zip" теками - це зручно, якщо у вас швидкий комп'ютер. На повільніших системах можна змусити Windows ХР відмовитися від цієї можливості(якщо у вас є інший архіватор, наприклад "RAR"), набравши в командному рядку "regsvr32 /u zipfldr.dll". Все повернути назад можна командою "Regsvr32 zipfldr.dll".
 • 13. Змінюємо пріоритет запитів на переривання (IRQ).
  Якщо збільшити пріоритет CMOS-памяті і годинника реального часу, то можна збільшити продуктивність всіх елементів системної плати. Відкрити "Властивості системи" - "Устаткування" кнопка "Диспетчер пристроїв". Тепер відкрийте властивості пристрою, що цікавить вас, і виберіть закладку "Ресурси". Тут ви можете побачити, який номер IRQ використовується вибраним пристроєм. Запам'ятайте номер переривання і закрийте всі вікна. Запустіть Regedit . Знайдіть розділ HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control/PriorityControl. Створіть новий DWORD ключ Irq#priority (де '#' номер IRQ) і встановіть його в «1». Наприклад, в нашому випадку Irq08 зарезервований під System CMOS. Тому ми створили ключ Irq8priority.
 • 14. Відключення не використовуваної підсистеми "POSIX" може декілька збільшити швидкість роботи.
  Запускаємо "Regedit". Відкрийте в редакторові реєстру вітку Hkey_local_machine/system/currentcontrolset/control/ Sessionmanager/subsystems і видаліть рядки Optional і Posix.
 • 15. Не проводити запис останнього доступу до файлів (тільки NTFS).
  Прискорює доступ до каталогів з великою кількістю файлів. У редакторі реєстру "Regedit" Hklm/system/currentcontrolse/tcontrolfilesystem параметр Ntfsdisablelastaccessupdate, значення "1"
 • 16. Не використовувати файл підкачки для зберігання ядра системи.
  За умовчанням WINXP вивантажує ядро і системні драйвера у файл підкачки, якщо вони не використовуються. За допомогою даної опції можна вказати WINXP зберігати ядро і системні драйвера завжди в пам'яті. Запускаємо "Regedit" Hklm/system/currentcontrolset/control/session Managermemory Management параметр Disablepagingexecutive, "1" - не використовувати файл підкачки для зберігання ядра системи, "0" - використовувати
 • 17. Автоматично вивантажувати не використовувані бібліотеки.
  Ця функція допоможе звільнити пам'ять. Запускаємо "Regedit" Hklmsoftwaremicrosoftwindowscurrentversionexplorer параметр Alwaysunloaddll, значення "1" - вивантажувати бібліотеки, значення "0" - не вивантажувати. значення 1 - вивантажувати бібліотеки, значення 0 - не вивантажувати значення 1 - вивантажувати бібліотеки, значення 0 - не вивантажувати. Примітка: можлива нестабільна робота системи при ввімкненій опції.
 • 18. Використовувати швидке перемикання користувачів.
  Якщо опція включена, то при перемиканні на іншого користувача, програми поточного користувача продовжуватимуть працювати. Інакше, програми будуть автоматично вимкнутися, коли користувач виходить з системи, і з наступним користувачем комп'ютер працюватиме швидше. Запускаємо "Regedit" Hklmsoftwaremicrosoftwindows Ntcurrentversionwinlogon параметр Allowmultipletssessions, значення "1" - використовувати швидке перемикання користувачів
 • 19. Відключити вбудований відладчик Dr. Watson.
  Якщо опція вимкнена, то при помилці в програмі, виводитиметься відповідне повідомлення про помилку з кнопками ОК і Відміна, при натисненні ОК - додаток завершується, а при натисненні на відміну запускається відладчик. У редакторові реєстру "Regedit" Hklmsoftwaremicrosoftwindows Ntcurrentversionaedebug параметр "Auto" виставляємо "0"
 • 20. Не вести історію відкриття документів.
  Не вести історію документів, що "Недавно використалися". Windows XP створює в теці Documents and Settings%username%recent ярлики до програм, що запускаються. Ви можете відключити дану можливість, якщо не користуєтеся ними. Запускаємо "Regedit" HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer параметр Norecentdocshistory, значення "1"-історія не ведеться
 • 21. Автоматично завершувати завислі застосування.
  Ця опція використовується для автоматичного закриття без жодного попередження всіх завислих програм. Зручно при завершенні роботи комп'ютера, якщо додаток не відповідає, то не треба натискати на кнопку, щоб його завершити. Запускаємо "Regedit" Hkcucontrol Paneldesktop параметр Autoendtasks, значення "1" - автоматично завершувати завислі застосування, "0" - чекати введення користувача.
 • 22. Відключити повідомлення про недолік вільного місця на диску. Не видавати повідомлення про недолік місця на диску. Має сенс використовувати дану опцію на дисках малого розміру. Запускаємо "Regedit" HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer параметр, Nolowdiskspacechecks, значення "1" - повідомлення відключене, "0" - ввімкнено.
 • 23. Блокування автоматичного оновлення в Windows Media Player.
  Windows Media Player періодично встановлює зв'язок через інтернет для перевірки існування нової версії програми (Tools-Options-рамка Automatic updates). Можна відключити дану можливість в Windows Media Player. Запускаємо "Regedit" HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsMediaPlayer параметр Disableautoupdate, значення "1".
 • 24. Звільнення каналу (bandwidth), зарезервованого за сервісом QOS.

  Windows XP за замовчуванням виділяє частину інтернет-каналу для Quality of Service (QOS). Призначення QOS - покращувати розподіл трафіку програм, написаних з урахуванням QOS API. Цих програм не знайдеш, тому резервування каналу під непотрібний сервіс - недозволена розкіш. Для того, щоб звільнити і без того вузький канал вітчизняного з'єднання з Інтернетом, в меню Пуск -> Виконати запустите редактор групових політик gpedit.msc. Для виконання вам необхідно бути адміністратором системи.

  У розділі "Конфігурація комп'ютера" виберіть пункт "Адміністративні шаблони", далі "Мережа" і потім в правій панелі виберіть «Диспетчер пакетів QOS» і клікніть на нім двічі. Виберіть опцію "Обмежити резервовану пропускну спроможність" і знову-таки клікніть на ній двічі. У вікні, що відкрилося, ввімкніть Enabled, а потім вкажіть ліміт каналу у відсотках рівний нулю, натисніть "ОК" і вийдіть з програми. Відкрийте "Мережеві підключення" на "Панелі управління" відкрийте властивості вашого підключення і на закладці "Мережа" переконаєтеся, що протокол "Планувальник пакетів QOS" підключений. Якщо його там немає, то додайте із списку і перезавантажіть комп'ютер.

Коментарі читачів

 1. bodadidas:

  якщо грати на цьому сайті, то компьютер буде працювати швидше http://slotaddicted.com/

 2. […] a 30 times the honesty is no specific games in our micrometr.pp.ua/yak-pryskoryty-windows-xp-24-porady.html new players. For being able to lose their wildest Siberian Storm Gaming Nolimit City 2100 Pacific […]

 3. […] Great Irish theme and interactive online slots they received a live in 2006 2007 2009 2012. late http://micrometr.pp.ua/yak-pryskoryty-windows-xp-24-porady.html 1940s as a ? Bonus Promotions A massive welcome bonus on another gaming. slot machines from […]

Залиште коментар!

Підтримайте
проект!

Гроші будуть використані для
розвитку проекту.

banner